ANSYS SpaceClaim 2015 Service Pack 1

ANSYS SpaceClaim 2015 Service Pack 1

Gdy SpaceClaim został przejęty wiosną 2014 przez ANSYS, wiele osób niepokoiło się o przyszłość programu SpaceClaim. Potencjał wzrostu na nowych rynkach i ulepszenia nagle stał się bardzo bogate i w zasadzie nieograniczone. Na początku ideę rozwoju przedstawiono w postaci ANSYS SpaceClaim 2015, które obrandowano marką ANSYS SpaceClaim, co zostało pozytywnie docenione przez wielu użytkowników. Nazwa tak silnej marki jak ANSYS daje gwarancję dalszego wysokiego poziomu wydajności i innowacji w zakresie tworzenie programu do modelowania 3D.

Dziś mija już prawie rok od historycznego przejęcia, ANSYS dumnie ogłosił wydanie dodatku Service Pack 1 (SP1) dla pakietu ANSYS SpaceClaim 2015. Użytkownicy mogą natychmiast zobaczyć i poczuć, że jest to wydanie specjalne; pokazuje wyraźnie, że ANSYS SpaceClaim będzie rozwijany i będzie dalej dostępny dla wszystkich użytkowników w wielu różnych zastosowaniach.

ANSYS SpaceClaim 2015 Service Pack 1 już jest dostępny!

Wytwarzanie – produkcja

W ANSYS SpaceClaim wprowadzono w ostatnim roku narzędzie umożliwiające tworzenie krzywych obejmujących profil toczenia (Turn Profile), które to tworzą ścieżkę prowadzenia narzędzia podczas wykonywanych operacji toczenia. Dziś to narzędzie zostało rozszerzone i wspiera jeszcze więcej operacji takich jak: podcięcia, występy czy części drążone (puste). To jeden z najlepszych przykładów jak ANSYS SpaceClaim słucha oczekiwań składanych przez użytkowników jednocześnie wspiera zespoły obróbcze dostarczając narzędzi umożliwiających redukcję czasu przestoju potrzebnego na wykonanie konkretnych zadań w warsztacie.

Projektowanie koncepcyjne

Przez lata użytkownicy poszukiwali możliwości importu obrazów i konwersji ich w geometrię. Wielu z nich na pewno doceni to, że ANSYS SpaceClaim 2015 Service Pack 1 posiada narzędzie Vectorize Image, dzięki któremu można konwertować obrazy w użyteczne krzywe, które można traktować jak te stworzone bezpośrednio w oknie programu. Dodana funkcjonalność potwierdza dalszą ekspansję programu SpaceClaim w kierunku kreatywnego projektowania bez konieczności tworzenia więzów.

Drukowanie 3D

Praca na siatkach mesh może przyprawić o prawdziwy ból głowy w branżach wytwarzania przyrostowego praz druku 3D. W przeszłości naprawa uszkodzonej geometrii, w której wiele krawędzi było ze sobą połączonych była bardzo żmudna i najczęściej musiała być wykonywana ręcznie. Od teraz ANSYS SpaceClaim 2015 SP1 ma dedykowane narzędzia automatycznej naprawy plików siatek trójkątów. Dodano również nową funkcję tworzenia modeli cienkościennych z tworzeniem własnego wypełnienia co jest świetną wiadomością dla tych wszystkich, którzy cenią sobie oszczędność materiału, niską wagę modelu lub po prostu chcieliby przyspieszyć proces druku 3D.

Symulacja CAE

SpaceClaim zawsze był bardzo użyteczny jako postprocesor dla symulacji CAE. Teraz poprzez brandowanie marką ANSYS użytkownicy mogą oczekiwać w dziedzinie analizy znacznych usprawnień. Jednym z takich usprawnień w ANSYS SpaceClaim 2015 SP1 jest możliwość korzystania z narzędzia Power Select (np.: zaznaczanie wielu / wszystkich obiektów przy użyciu jednego przycisku) w zakresie wyszukiwania i filtrowania po grubości powierzchni środkowych (midsurfaces) lub filtrowania belek (beams) względem kształtu ich profilu, a to wszystko po to, by jeszcze szybciej przejść ścieżkę od modelu do analizy.

I wiele więcej …

Istnieje wiele innych usprawnień jak m.in. wsparcie dla języka holenderskiego, węgierskiego i rosyjskiego. Znacznie ulepszono narzędzia współpracy online zawarte w module LiveReview, dzięki czemu sesje web mogą być przechowywane, aby jeszcze lepiej wyświetlać i opisywać modele SpaceClaim.

Zaktualizuj program do ANSYS SpaceClaim 2015 SP1 i przekonaj się na własne oczy jak doskonale rozwijany jest program SpaceClaim!

Jeśli chciałbyś przetestować program ANSYS SpaceClaim 2015 Service Pack 1 przejdź do strony gdzie znajduje się nasz formularz, wypełnij go i prześlij a zostanie Ci udostępniony link do pobrania wersji testowej. Szczegóły na stronie SpaceClaim – trial.

 

By | 2017-10-24T08:26:58+00:00 Kwiecień 8th, 2015|ANSYS SpaceClaim 2015, drukowanie 3d, modelowanie koncepcyjne, symulacja cae, toczenie|Możliwość komentowania ANSYS SpaceClaim 2015 Service Pack 1 została wyłączona

About the Author: