Geomagic Capture

Geomagic Capture

Geomagic Capture – niezbędne wysoce produktywne narzędzie dostępne na biurko inżyniera

Firma 3D Systems ogłosiła dostępność nowego rozwiązania pod nazwą Geomagic Capture, rodzinę zaawansowanych, zintegrowanych narzędzi: biurkowego skanera 3D oraz profesjonalnych programów do tworzenia projektów CAD na bazie siatki mesh oraz tworzenia raportów kontroli jakości. Rozwiązanie oparte jest o skaner 3D HDI 120 firmy LMI.

Rozwiązania dostępne są w cenie od 14 900 do 24 900 USD (w strefie euro ceny prezentowane będą w walucie euro – w tym także w Polsce). Najbliższy plan firmy to zaprezentowanie całej gamy rozwiązań Geomagic Capture podczas targów EuroMold 2013 we Frankfurcie i jednocześnie wysłanie do klientów pierwszych sztuk.

Geomagic Capture dostępny jest w sześciu konfiguracjach, które zawierają kompaktowy, ultra precyzyjny skaner 3D światła niebieskiego (blue light LED) bezpośrednio połączony z programami Geomagic:

 1. Geomagic Capture for SolidWorks
 2. Geomagic Capture for SpaceClaim
 3. Geomagic Capture for Design X
 4. Geomagic Capture for Design Direct
 5. Geomagic Capture for Control
 6. Geomagic Capture for Verify

Wykorzystując nowe rozwiązanie projektanci i inżynierowie mogą z łatwością przenieść obiekty rzeczywiste w modele CAD z poziomu przestrzeni biurka. Przy użyciu prostego i intuicyjnego programu oraz bezpośrednim wtyczkom CAD znacznie skracają czas projektowania, zwiększają produktywność i dostarczają produkty w znacznie krótszym cyklu wdrażania.

Gama rozwiązań Geomagic Capture adresowana jest do różnych grup zastosowań obejmujących m.in. precyzyjne skanowanie w obrębie biurka, zintegrowane z wysokiej jakości programami kontroli jakości wyposażonymi w rozwiązania oparte o system pracy z jednym przyciskiem i automatycznym tworzeniem raportów.

Geomagic Capture to najbardziej ekonomiczne w swojej klasie rozwiązanie dzięki czemu staje się dostępne do szerokiego grono odbiorców, które do tej pory nie mogło z ekonomicznego punktu widzenia pozwolić sobie na zakup profesjonalnego skanera 3D i rozwiązań metrologicznych.

“Wprowadzenie Geomagic Capture do oferty to przede wszystkim znaczący krok na drodze do dostarczenia inżynierom prawdziwie biurkowych rozwiązań a jednocześnie doskonale zaprojektowanych, łączących skanowanie 3D, projektowanie i wykonywanie zadań kontroli jakości,” powiedział Calvin Hur, Vice President i General Manager Geomagic Solutions, 3D Systems. “Dzięki niezwykłej wydajności i odpowiedniej cenie użytkownicy  rozpoczną nową erę produktywności projektowania i produkcji.”

Geomagic Capture jest już dostępny w przedsprzedaży we wszystkich krajach, a przewidywana data dostawy do Klientów rozpocznie się początkiem grudnia 2013.

Poniżej opisana jest dostępna rodzina rozwiązań Geomagic Capture

Geomagic Capture for SolidWorks® obejmuje:
Skanowanie 3D w dobrze znanym programie inżynierskim CAD.

 • biurkowy skaner 3D
 • wtyczka Geomagic Capture for SolidWorks

Geomagic Capture for SpaceClaim® obejmuje:
Skanowanie 3D w najbardziej dynamicznie rozwijającym się programie do modelowania CAD.

 • biurkowy skaner 3D
 • wtyczka Geomagic Capture for SpaceClaim

Geomagic Capture for Design X obejmuje:
Skanowanie i tworzenie geometrii CAD w najbardziej zaawansowanym programie do inżynierii odwrotnej

 • biurkowy skaner 3D
 • program Geomagic Design X

Geomagic Capture for Design Direct obejmuje:
Skanowanie 3D i niezwykle łatwe modelowanie bezpośrednie bez konieczności stawania się ekspertem CAD

 • biurkowy skaner 3D
 • program Geomagic Design Direct

Capture inżynieria odwrotna

Capture kontrola jakości

Geomagic Capture® for Verify obejmuje:
Doskonałe rozwiązanie dla tworzenia raportów pomiarowych pojedynczych części oraz gdzie wymagana jest wysoka powtarzalność i rutyna wykonywanych zadań inspekcyjnych.

 • skaner 3D Blue light LED
 • program Geomagic Verify

Geomagic Capture® for Control obejmuje:
Zestaw doskonały do zautomatyzowanego tworzenia raportów kontroli jakości

 • skaner 3D Blue light LED
 • program Geomagic Control

Więcej informacji nt. skanera 3D, prezentacji i związanych z nim informacji można znaleźć na stronie www.

By | 2017-10-24T08:27:01+00:00 Listopad 14th, 2013|Geomagic, Geomagic Capture, skaner 3D, skanery 3d, skanowanie 3d|0 Comments

About the Author: