Nieliniowe modelowanie materiału

Home/3d, midas nfx/Nieliniowe modelowanie materiału

Nieliniowe modelowanie materiału

Nieliniowe modelowanie materiału w inżynierskiej praktyce

Kiedy?

26 sierpnia 2014 godzina 11:00 (CET)

midas-nfx-nonlinear-materials

O czym będzie nasze webinarium?

Aby symulować dokładnie prawdziwe zachowanie mechanizmów lub zespołów często wymagane jest w inżynierii stosowanie zaawansowanych modeli nieliniowych materiałów. W tym seminarium omówimy podstawową wiedzę oraz wybór modelu nieliniowego materiału, analiza pracy, itp. Podczas sesji zostaną zaprezentowane praktyczne przykłady zastosowania. Sesja jest bezpłatna – zarejestruj się i poznaj świat nieliniowości!

Głównym celem jest przedstawienie podstawowej wiedzy o materiałowej nieliniowości modeli od strony praktycznej, przydatnej w codziennej pracy. Tematy obejmujące webinarium:

  • Wprowadzenie do analizy nieliniowej
  • Porównanie analizy liniowej i nieliniowej
  • Rodzaje nieliniowości
  • Nominalna vs Inżynieria naprężeń
  • Podstawowe kroki w analizy nieliniowej
  • Przepływ pracy podczas wykonywania projektu analizy nieliniowej
  • Praktyczne przykłady

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym darmowym webinarium!

Zarejestruj się!

Opis co nowego w Midas NFX 2014

midas-nfx-2014-gpu
Obliczenia: solver w oparciu o GPU

Midas NFX 2014 od teraz wykorzystuje GPU (Graphical Processor Unit) czyli procesor karty graficznej by szybciej obliczać i szybciej rozwiązywać problemy konstrukcji mechanicznych (nawet do 20 razy szybciej).

midas-nfx-2014-3d-pdf
Raporty obliczeń CAE z eksportem do 3D PDF

W midas NFX 2014 wyniki obliczeń można zapisywać do pliku 3D PDF, by później udostępniać je i przeglądać wraz z modelem 3D i wynikami analizy.

Pobierz przykładowy raport 3D PDF >>

midas-nfx-2014-symulacja-zniszczenie
Usuwanie Mesh (Explicit Dynamics)

W midas NFX 2014 wprowadzono nowe opcje materiałów w zakresie nieliniowej analizy dynamicznej explicit z możliwością symulacji uszkodzenia modelu oraz nową funkcjonalnością usuwania siatki mesh.

midas-nfx-2014-1d
Nowe właściwości elementów 1D

Zostały dodane nowe właściwości elementów 1D, aby umożliwić analizę bardziej zaawansowanych systemów w tym m.in. kable, otwory oraz krawędzie.

midas-nfx-2014-polaczenie-komponentow
Automatyczne połączenia części

Proces przygotowania modelu do symulacji może zajmować wiele czasu w szczególności gdy symulacji poddane jest wiele części jednocześnie. Automatyczne wstawianie połączeń między stykającymi się komponentami teraz jest jeszcze łatwiejsze i w dodatku w pełni automatyczne.

By | 2017-10-24T08:26:58+00:00 Sierpień 22nd, 2014|3d, midas nfx|Możliwość komentowania Nieliniowe modelowanie materiału została wyłączona

About the Author: