HDI Compact – kompaktowy profesjonalny skaner 3d

HDI Compact

Łatwe, dokładne skanowanie 3d

System typu podłącz i uruchom (plug and play) umożliwiający skanowanie 3d w wysokiej rozdzielczości, z bardzo dużą dokładnością, w czasie znacznie poniżej jednej sekundy.

Cena: od 8.990 $ (około 33 000 zł)
Pobierz ulotkę

HDI Compact | dokładne i powtarzalne wyniki!

Skanery 3D serii HDI Compact (następna generacja skanerów typu HDI 100) zostały zaprojektowane w celu zastosowania ich w przemyśle i wszędzie tam gdzie wymagana jest wysoka dokładność i powtarzalne wyniki pomiaru. Te mobile systemy pomiarowe łączą to, co najlepsze w zakresie łatwości użycia jak w przypadku konsumenckich skanerów 3D oraz dostarczania wysokiej jakości wyników tak jak ma to miejsce w przypadku profesjonalnych skanerów 3d. W konstrukcji tych systemów wykorzystano strukturalne światło niebieskie (tzw. blue LED) by dostarczać wspaniałe, wysokiej jakości wyniki skanowania 3d przy zapewnieniu jednocześnie niezwykle krótkiego czasu skanowania – zaledwie ułamek sekundy.

hdi compact część mechaniczna

Część mechaniczna

Precyzyjne skanowanie 3d

Skanowanie 3d z dokładnością aż do 12 um wg norm VDI/VDA

Zastosuj skaner 3D serii HDI Compact do zadań inżynierii odwrotnej lub kontroli jakości.

hdi compact przykład skan 3d łuk szczęki

Łuk szczęki

Szczegółowe skany 3d

Wykorzystaj automatyczny stół obrotowy

Skanuj skomplikowane detale z wykorzystaniem automatycznego stołu obrotowego. Automatycznie łącz skany 3d ze sobą i eksportuj.

hdi compact pamięć ram

Pamięć RAM

Mały zakres - wysoka rozdzielczość!

Odległość między punktami nawet do 0,02 mm.

Nawet jeśli Twój detal jest jak pierścionek, moneta i wymaga precyzyjnego pomiaru HDI Compact spełni te oczekiwania.

jak działa hdi compact

Skaner 3d serii HDI Compact wykonuje zdjęcia 3D obiektów widocznych w polu skanowania. W celu utworzenia kompletnego cyfrowego modelu całego obiektu poszczególne ujęcia muszą zostać wykonane pod różnymi kątami. Do wykonania skanu 3D wykorzystywane są następujące komponenty:

  1. Jednostka skanująca: Źródło światła (strukturalne światło niebieskie tzw. blue LED) projektuje serię szablonów/prążków na powierzchnię skanowanego obiektu. Prążki szablonów zostają zakrzywione podczas ich projekcji na powierzchni obiektu. Kamery w skanerze przechwytują zdjęcia i wysyłają je do stacji roboczej z zainstalowanym program FlexScan3D.
  2. Program FlexScan3D: To centrum zarządzania skanerem i parametrami skanowania 3d – nadzoruje cały system i wszystkie operacje pomiarowe. Przesłane ze skanera 3d zdjęcia wykorzystywane są do obliczenia odległości obiektu od skanera, pomiaru krzywizny powierzchni obiektu oraz utworzenia na tej podstawie skanu 3D. Następnie dostępnymi narzędziami w programie FlexScan3D możesz oczyszczać, scalać pojedyncze skany w jeden model (post-processing) stanowiący wierną kopię mierzonego obiektu.

HDI Compact | zautomatyzowane skanowanie 3D

automatyczne skanowanie 3d

Każdy skaner 3D serii HDI Compact to kompletne stanowisko pomiarowe wyposażone w standardzie w automatyczny, lekki stół obrotowy usprawniający proces skanowania byś szybciej, lepiej i wygodniej tworzył cyfrowe modele 3D. Wystarczy położyć skanowany obiekt na stole obrotowym i pozwolić by system wykonał całą pracę za Ciebie. HDI Compact wykonuje sekwencję skanowania 3d za każdym razem gdy stół obrotowy zatrzyma się w predefiniowanych pozycjach. Obróbka skanów (post-processing) może odbywać się w sposób całkowicie automatyczny – zatem system scali wszystkie skany ze sobą i utworzy kompletny, cyfrowy model 3D. Automatyzacja to przede wszystkim oszczędność czasu, szczególnie w przypadku obiektów podobnych gabarytem / objętością. Dzięki zautomatyzowanemu stolikowi 3d oraz automatycznej obróbce skanów 3D można znacznie zredukować ręczny nakład pracy w celu uzyskania niezwykłych cyfrowych modeli 3D w dodatku za każdym razem!

HDI Compact | dobre rozwiązania w kompaktowych wymiarach

Prosta integracja sytemu skanowania 3d w istniejącą infrastrukturę

Seria skanerów 3d HDI Compact została zaprojektowana do szybkiej integracji
z istniejącymi systemami lub jako urządzenie wbudowane.

Prosta w użyciu biblioteka SDK oraz możliwości połączeniowe dają developerom
całkowitą kontrolę nad każdym aspektem procesu modelowania 3d:

od pierwszego skanu do finalnego modelu.

Zatem teraz możesz dowolnie skonfigurować swój proces według własnych zasad.

Użyj skanera 3d i eksportuj otrzymaną geometrię
do kilku najpopularniejszych formatów plików w tym:

STL, PLY, OBJ, ASC, FBX

i z łatwością łącz różne systemy.

HDI Compact | trwała, przemysłowa obudowa

ip 67

Obudowa w klasie szczelności IP67

Ochrona przed pyłem i wodą

ip 67

Doskonały dla fabryk, linii produkcyjnych

Trwała, aluminiowa obudowa

Dzięki solidnej obudowie wykonanej z aluminium skaner 3D HDI Compact jest odporny na kurz i wodę. Co więcej w ten sposób seria Compact umożliwia otrzymywanie powtarzalnych wyników skanowania 3D — nawet podczas pracy w trudnych warunkach. Mały i lekki skaner 3d jest łatwo przenaszalny i idealnie nadaje się do montażu w niewielkich przestrzeniach lub do montażu na robocie.

HDI Compact | topowe rozwiązanie kontroli jakości

Uzyskaj kompleksowe dane pomiarowe 3D w jednym zintegrowanym środowisku, aby wyeliminować wady produktu w prowadzonym procesie produkcyjnym.

Aby utworzyć większe pola / zakresy skanowania 3d można zgrupować wiele skanerów 3d serii HDI Compact i podłączyć je do jednego komputera, aby jeszcze bardziej skrócić czas pomiaru.

Jest to alternatywne rozwiązanie, mniej kosztowne w odniesieniu do zastosowania robota.

ip 67