Skaner 3D HDI 100 2017-10-24T08:26:54+00:00

Skaner 3D serii HDI 100

System skanowania 3D od inżynierii odwrotnej do prawdziwej inspekcji 3D

Skanery 3D serii HDI 100 to najmniejsze na rynku zaawansowane system skanowania 3D wykorzystujące technologię projekcji światła niebieskiego diody LED. Skaner 3D HDI 100 przeznaczone są dla wymagających odbiorców, którzy chcieliby zastosować skaner 3D w środowisku przemysłowym, którym zależy na dokładnych i powtarzalnych wynikach skanowania 3D. Skanery serii HDI 100 idealnie nadają się do wykorzystania w inżynierii odwrotnej, kontroli jakości, pomiarach i wizualizacji. Skanery HDI 100 są w pełni skalibrowane, nie wymaga stosowania żadnej procedury kalibracyjnej ani dodatkowego sprzętu. Obudowa wykonana jest z litego aluminium, dzięki czemu urządzenie jest odporne całkowicie na kurz i wodę wg standardu IP67, co potwierdza możliwość wykorzystania skanera 3D nawet w bardzo trudnych warunkach przemysłowych.

hdi_100_tailored

Skaner 3D dopasowany do Twoich wymagań!

Skanery 3D serii HDI 100 umożliwiają zastosowanie konkretnego modelu w zależności od konkretnego zastosowania. Skaner HDI 120 idealnie nadaje się do modelowania 3D gdy obiekt nie przekracza 300 mm. Mniejszy rozmiar oraz mniejsze pole skanowania skanera HDI 109 umożliwia wykorzystanie skanera 3D w zastosowaniach mobilnych oraz w skanowaniu obiektów dentystycznych czy obiektów nie przekraczających 100 mm.

 • Idealne rozwiązanie dla małych i średnich rozmiarów obiektów
 • Przekątna pola skanowania 3D: 110-258mm
 • Szybki pomiar – 0.3 sekundy na jeden skan
 • Wysoka dokładność (aż do 34 mikronów)
 • Skalibrowany skaner 3D, gotowy do użycia po wyjęciu z pudełka
 • Kompaktowy i niezwykle lekki

System skanowania 3D wysokiej wydajności

Skanery 3D serii HDI 100 umożliwiają ultraszybkie skanowanie 3D jednocześnie dostarczając wysokiej jakości wyniki pomiaru, dzięki czemu użytkownik jeszcze szybciej i dokładniej dostarcza doskonalsze produkty. Kilka skanerów można wykorzystać jako rozbudowany system do równoczesnego pomiaru obiektu z kilku kierunków w celu przyspieszenia procesu skanowania i zwiększenia automatyzacji procesu pomiaru. Skanery 3D serii HDI 100 potrafią uchwycić pojedynczy skan w czasie 0,3 sekundy przy pełnych parametrach, co umożliwia uzyskanie 2 milionów poligonów i aż do 985.000 punktów.

hdi_100_high_performance

Niezwykle prosta integracja skanera 3D z Twoim system i z Twoimi urządzeniami

Seria skanerów 3D HDI została zaprojektowana do szybkiej integracji z istniejącym systemem Klienta i jego urządzeniami. Prosty w użyciu zestaw narzędzi programistycznych (software development kit – SDK) oraz opcje łączenia dają developerom pełną kontrolę nad wszystkimi aspetkami procesu modelowania 3D – od wykonania pierwszego skanu aż po zapisanie końcowego pliku 3D. Umożliwia to dokładne i pełne dostosowanie procesu do wymagań użytkownika. Skaner 3D umożliwia zapis otrzymanych plików do wielu znanych formatów w tym m.in. PLY, OBJ, STL, ASC, FBX dzięki czemu łatwo wykorzystać skaner we własnych zastosowaniach. Każdy integrator systemów może liczyć na naszą pomoc na każdym etapie integracji lub osadzania skanera wewnątrz posiadanej struktury urządzeń.

Gotowy do skanowania 3D w kilku prostych krokach!

Skanery 3D serii HDI 100 są gotowe do zadań skanowania 3D oraz precyzyjnego pomiaru milionów punktów pomiarowych zaledwie w kilka minut po podłączeniu do komputera. Po prostu wystarczy skaner HDI serii 100 podłączyć, zainstalować program FlexScan3D i system jest gotowy do pracy. Na podstawie detali rzeczywistych skaner jest w stanie tworzyć modele 3D po naciśnięciu jednego przycisku. W dodatku HDI 100 nie wymagają żadnej kalibracji czy rekalibracji po wykonaniu skanowania 3D, dzięki czemu użytkownik oszczędza czas i zwiększa produktywność.

hdi_100_simple_setup

hdi109_right

HDI 109

Skaner HDI 109 nadaje się idealnie do integracji w bardziej mobilne rozwiązania oraz do skanowania 3D mniejszych obiektów począwszy od części elektroniki po obiekty dentystyczne.

 • Skanowanie małych części.
 • Pole skanowania (przekątna) aż do 110 – 124 mm.
 • Wymiaru skanera: 49 x 100 x 155 mm.
 • Wstępnie skalibrowany, gotowy do użycia po wyjęciu z pudełka.
 • Dokładność aż do 34 mikronów.

HDI 120

Skaner HDI 120 nadaje się do zadań ogólnego zastosowania w zakresie modelowania 3D.

 • Skanowanie średniego rozmiaru obiektów.
 • Field of view (diagonal) up to 170 – 258 mm.
 • Sensor dimension: 49 x 74 x 276 mm.
 • Wstępnie skalibrowany, gotowy do użycia po wyjęciu z pudełka.
 • Dokładność aż do 60 mikronów.

hdi120_left

Każdy skaner 3D HDI serii 100 wyposażony jest standardowo w niezwykle funkcjonalny program FlexScan3D, w którym użytkownicy mogą rozpocząć procedurę skanowania 3D, przetwarzać dane 3D czy wykorzystać szybkie, intuicyjne i bardzo przydatne narzędzia edycji. Dodatkowo użytkownik może wyrównywać, scalać skany ze sobą oraz zapisywać otrzymane modele 3d jako pliki w odpowiednich formatach (stl, obj, ply, asc i inne). Przeczytaj więcej na temat programu FlexScan3D.