Skaner 3D HDI Advance 2017-10-24T08:26:57+00:00

Skaner 3D HDI Advance – bezkompromisowy system skanowania 3D

Skaner 3D HDI Advance to elastyczny system, który jest zdolny do skanowania obiektów o różnych kształtach i rozmiarach przez łatwą zmianę zakresu skanowania 3D (FOV – Field of View). FOV to obszar, który system potrafi uchwycić z określonej odległości. Można go dostosować zmieniając położenie kamer do określonych predefiniowanych slotów lub przez wykorzystanie wymiennych obiektywów (wyposażenie dodatkowe). Użytkownik może sam skonfigurować system, aby odpowiadał jego własnym konkretnym potrzebom. Skaner 3D HDI Advance nadaje się do skanowania 3d obiektów mechanicznych, organicznych, medycznych w tym także twarzy ludzkiej i całej postaci.

hdi-advance-fov-diagram

Skaner 3D HDI Advance – dostarcza wysokiej rozdzielczości wyniki skanowania 3D

hdi-advance-3d_scanning_results

Wysoka rozdzielczość skanów 3D

Skaner 3D HDI Advance wykorzystuje parę szybkich kamer wizyjnych do przechytywania wysokiej rozdzielczości i bardzo dokładnych skanów. Kamery są wyposażone w matrycę monochromatyczną opcjonalnie w pełni kolorową matrycę, dzięki czemu użytkownik może tworzyć wspaniałe oteksturowane modele 3D. Skaner 3D HDI Advance dostępny jest w dwóch wersjach: R1x (1.3 megapixel) oraz R3x (2.8 megapixel). Skaner 3D HDI Advance R3x potrafi uzyskać dokładność aż do 30 mikronów i wygenerować aż do 2,6 miliona punktów na pojedyńczy skan. W obu modelach kamery podłączane są do komputera przy użyciu standardowych portów USB 3.0 dzięki czemu skaner pracuje niezwykle szybko z dowolnym komputerem.

  • 0,88 sekundy / skan

  • aż do 2,6 miliona punktów (5,2 miliona poligonów)

  • dokładność: aż do 30 µm

skaner 3d

przykłady skanowania skaner 3D

 

Wykorzystując skaner 3D HDI Advance możesz skanować dowolne obiekty

Skaner 3D HDI Advance – w pełni skalowalne rozwiązanie pomiarowe. Nie przepłacaj!

Jeśli Twój system pomiarowy będzie wymagał w przyszłości zwiększenia wydajności wystarczy dokupić konkretne składniki (kamery/obiektywy).

Nie jest konieczny zakup zupełnie nowego systemu!

Każdy skaner 3D HDI Advance wyposażony jest standardowo w niezwykle funkcjonalny program FlexScan3D, w którym użytkownicy mogą rozpocząć procedurę skanowania 3D, przetwarzać dane 3D czy wykorzystać szybkie, intuicyjne i bardzo przydatne narzędzia edycji. Dodatkowo użytkownik może wyrównywać, scalać skany ze sobą oraz zapisywać otrzymane modele 3d jako pliki w odpowiednich formatach (stl, obj, ply, asc i inne). Przeczytaj więcej na temat programu FlexScan3D.