ANSYS SpaceClaim to innowacyjny, przyjazny użytkownikowi program, który daje możliwość projektowania i modelowania 3D na najwyższym poziomie. Modelowanie 3D staje się dzięki niemu nie tylko dużo bardziej intuicyjne, ale też szybsze i skuteczniejsze. ANSYS SpaceClaim docenią specjaliści wykorzystujący metody projektowania w różnych branżach. Dziś możesz pracować w 3D w warsztatach, narzędziowniach, przy projektowaniu obróbki CNC i w wielu innych dziedzinach. Niewątpliwą zaletą programu jest fakt, że może go używać każda osoba pracująca w środowisku 3D. Jest on prosty w obsłudze, a niska cena zakupu sprawia, że inwestycja bardzo szybko się zwraca. Dzięki wykorzystanym funkcjom i przydatnym usprawnieniom, program ANSYS SpaceClaim pozwala na prostsze i bardziej kompleksowe tworzenie modeli 3D. Co więcej także analizę produktu pod kątem wzornictwa przemysłowego, projektowania jubilerskiego, symulacji CAE i wielu innych zastosowań.

ANSYS SpaceClaim – przydatny inżynierom

To przydatne inżynierom oraz analitykom narzędzie sprawi, że zrealizowanie dowolnej koncepcji projektowej przebiegnie bez najmniejszego problemu. Możliwość łączenia brył z różnych programów CAD i dowolnego edytowania projektu na każdym jego etapie pozwala na dużo bardziej efektywną i satysfakcjonującą pracę. Dzięki ANSYS SpaceClaim możliwe jest łatwe przerobienie istniejących danych, szybsze przygotowanie modeli oraz ich optymalizowanie. Modelowanie bezpośrednie jest dzięki temu dużo bardziej przystępne niż w przypadku tradycyjnych programów CAD. Program ANSYS SpaceClaim dostępny jest w standardzie z narzędziami umożliwiającymi pracę inżynierską w zakresie inżynierii odwrotnej (zamiana skanu 3d w model CAD). Wyposaążony jest także w wydajne narzędzia do przygotowania modeli CAD do wytwarzania, naprawy dokumentacji 2D i 3D oraz przygotowania modelu do symulacji CAE.

ANSYS SpaceClaim – dostosuj do swoich potrzeb

Program można dostosować dzięki różnym dodatkowym modułom jak: STL prep for 3D print – przygotowanie plików do druku 3D. Bardzo ciekawym opcjonalnym modułem jest Dynamics for SpaceClaim, w którym użytkownik może tworzyć i analizować dynamiczne symulacje ruchu typu multibody. Jest to jedyny tego typu modułów na świecie umożliwiający tak zaawansowaną pracę. a jednocześnie tak atrakcyjny cenowo. Dodatkowy moduł LiveReview posiada opcje interaktywnej współpracy oraz pracy równoczesnej, dzięki czemu może być wykorzystywany w tym samym czasie przez kilka osób, a każdy użytkownik może swobodnie wymiarować, zaznaczać, dodawać znaczniki i tworzyć zrzuty projektowanego modelu.