Wzornictwo przemysłowe

Home/SpaceClaim/SpaceClaim zastosowanie/Wzornictwo przemysłowe
Wzornictwo przemysłowe 2017-10-24T08:26:55+00:00

Wzornictwo przemysłowe

Modelowanie bezpośrednie 3D w zakresie modelowanie bryłowego umożliwia bezapelacyjnie najlepszą produktywność we wzornictwie przemysłowym.

Twórz prototypowe modele bryłowe bez martwienia się o poziom doświadczenia w modelowaniu, bez dociekania z jakiego systemu CAD pochodzą dane i wykorzystuj je, aby rozwijać swój projekt.

Program SpaceClaim zawiera właściwe narzędzia do wzornictwa przemysłowego, aby projektować w sposób jakiego oczekują designerzy.

spaceclaim-wzornictwo-przemyslowe

Rysuj w 3D

Zorientowane na szkic narzędzia pozwalają na tworzenie kształtów 3D bez potrzeby osobnego wykorzystywania poleceń typu Wyciągnij, Obróć czy Przeciągnij (Extrude, Rotate, Sweep). Przejmij kontrolę nad ideą bezpośrednio w przekroju by następnie scalać całą koncepcję w 3D. Rysuj bezpośrednio w 3D na odręcznie  narysowanych i zeskanowanych projektach, chwytaj idee szybciej niż możesz to sobie wyobrazić. Wyraź to co określa Twoje wzornictwo przemysłowe.

Wykorzystuj to, co już masz

Wczytuj rysunki i projekty oraz zdjęcia, siatki mesh 3D, powierzchnie z narzędzi ID oraz bryły z różnych programów CAD. Łącz je wszystkie, scalaj w jedno i miksuj w coś zupełnie nowego. Twórz tak jak masz na to ochotę by najlepiej wyrazić Twoje wzornictwo przemysłowe!

Edytuj zamiast używać polecenia “Cofnij”

Edytuj swoje projekty tak jak chcesz. Przesuwaj cechy bez konieczności usuwania i ponownego ich tworzenia. Nigdy więcej kłopotliwego rozłączania elementów i ponownego zszywania ich tylko po to, by wykonać prostą zmianę.

Zarządzaj krawędziami

Twórz zaokrąglenia i fazowania przez proste ciągnięcie krawędzi. Sprawdzaj czy pasują wprowadzone przez Ciebie zmiany i modyfikuj Twój projekt. Zmieniaj wartość fazowania w dowolnym czasie. Właśnie tak ma wyglądać zorientowanie na użytkownika wzornictwo przemysłowe.