ANSYS SpaceClaim

zadania modelowania 3D wykonasz znacznie szybciej

To dzięki ANSYS SpaceClaim możesz doświadczyć, że technologia pracuje dla Ciebie, a nie Ty dla technologii. Modelowanie bezpośrednie, którego używasz w ANSYS SpaceClaim na co dzień czyni Twoje zadania prostszymi.

Testuj ANSYS SpaceClaim trial

Wykorzystując ANSYS SpaceClaim inżynierowie

  • edytują, naprawiają i tworzą dowolną geometrię bez martwienia się z jakiego programu pochodzą pliki

  • zwiększają swoją produktywność przez usunięcie wielu problemów spowalniających działanie przedsiębiorstw

  • manipulują plikami CAD szybciej, łatwiej, bez zmagania się z geometrią, a swój zaoszczędzony czas mogą poświęcić na zadania związane z produkcją, wytwarzaniem, analizą czy modelowaniem koncepcyjnym.

Zamów ofertę na ANSYS SpaceClaim
Ansys SpaceClaim

ANSYS SpaceClaim moduły dodatkowe

Zastosowanie ANSYS SpaceClaim

Scan to CAD

Od skanu 3d do modelu 3D - modelowanie na bazie siatki trójkątów *.stl

Inżynieria odwrotna

W SpaceClaim możesz tworzyć powierzchnie i płaszczyzny, wpasowywać krzywe przekroju czy wpasowywać zaawansowaną geometrię na bazie plików stl.

Inżynieria odwrotna

Projektowanie 3d

Od szkicu 2d po model 3d - praca z dowolnymi plikami 2 i 3d.

Modelowanie 3d

Projektowanie w SpaceClaim: od 2d do 3d, modelowanie koncepcyjne, modelowanie ofertowe, modelowanie wsparte symulacją CAE, zawsze łatwe i intuicyjne.

Modelowanie 3d

Druk 3d

Przygotowanie modelu do druku 3d - praca z CAD oraz siatkami trójkątów *.stl

3d printing

Przygotowanie do druku 3d możliwe do wykonania w SpaceClaim: analiza siatki, naprawa, łączenie plików, dostosowanie grubości ścian, wygładzanie, dowolne wypełnienia.

Drukowanie 3d

Wytwarzanie

Import, naprawa plików 3d, tworzenie opraw i uchwytów.

Uchwyty i oprawy

W SpaceClaim możesz przygotować formy wtryskowe, naprawić i przygotować geometrię do obróbki NC, tworzyć konstrukcje blachowe lub szybko prototypować.

Wytwarzanie i CNC

Symulacja CAE

Przygotowanie do symulacji CAE: midsurface, beam, flow, volume, imprint.

Symulacji CAE

Od lat w SpaceClaim znajdziesz zaawansowane narzędzie do przygotowania geometrii do symulacji CAE. Dla Analityków jest to rozwiązanie wręcz niezbędne.

Symulacja CAE

ANSYS SpaceClaim 2020 – co nowego?

ANSYS SpaceClaim 2020 to przede wszystkim 10 krotny wzrost prędkości modelowania 3d względem jakiegokolwiek innego narzędzia CAD dostępnego w świecie. Poniżej zaprezentowane są główne informacje z zakresu nowości w ANSYS SpaceClaim. Więcej o nowościach …

Aktualna wersja to: ANSYS SpaceClaim 2020. Testuj ANSYS SpaceClaim >.

Zmiany obejmują zestaw usprawnień dla narzędzi: Scripting (przyspieszenie wykonywania naprawy i przygotowania geometrii), Weld Tool (tworzenie dokładnych powierzchni), Beams/Shells, Imprinting, Edge Control.

Kilka usprawnień obejmujących funkcjonalności: blokowanie wymiarów, ulepszona nawigacja, zaktualizowany link do wymiany plików między SpaceClaim i KeyShot. Usprawnienia obejmują zaktualizowane translatory CAD.

Nowe narzędzie Skin Surface, dzięki któremu zbudujesz w SpaceClaim skomplikowaną geometrię bazującą nawet na organicznych kształtach. Teraz bardzo prosto wpasujesz powierzchnię w dowolną strukturę siatki trójkątów.

Nowe narzędzie Shrinkwrap pozwala na szybkie i całościowe oczyszczanie modeli 3d pod kątem druku 3d tworząc wodoszczelną strukturę, o regularnym rozkładzie siatki dopasowaną do rozdzielczości drukarki 3d.

ANSYS SpaceClaim – oferta, prezentacja, wersja testowa