HDI Compact – kompaktowy profesjonalny skaner 3d

HDI Compact

Łatwe, dokładne skanowanie 3d

System typu podłącz i uruchom (plug and play) umożliwiający skanowanie 3d w wysokiej rozdzielczości, z bardzo dużą dokładnością, w czasie znacznie poniżej jednej sekundy.

Cena: od 8.990 $ (około 33 000 zł)
Pobierz ulotkę

HDI Compact | dokładne i powtarzalne wyniki!

Skanery 3D serii HDI Compact (następna generacja skanerów typu HDI 100) zostały zaprojektowane w celu zastosowania ich w przemyśle i wszędzie tam gdzie wymagana jest wysoka dokładność i powtarzalne wyniki pomiaru. Te mobile systemy pomiarowe łączą to, co najlepsze w zakresie łatwości użycia jak w przypadku konsumenckich skanerów 3D oraz dostarczania wysokiej jakości wyników tak jak ma to miejsce w przypadku profesjonalnych skanerów 3d. W konstrukcji tych systemów wykorzystano strukturalne światło niebieskie (tzw. blue LED) by dostarczać wspaniałe, wysokiej jakości wyniki skanowania 3d przy zapewnieniu jednocześnie niezwykle krótkiego czasu skanowania – zaledwie ułamek sekundy.

Część mechaniczna

Precyzyjne skanowanie 3d

Skanowanie 3d z dokładnością aż do 12 um wg norm VDI/VDA

Zastosuj skaner 3D serii HDI Compact do zadań inżynierii odwrotnej lub kontroli jakości.

Łuk szczęki

Szczegółowe skany 3d

Wykorzystaj automatyczny stół obrotowy

Skanuj skomplikowane detale z wykorzystaniem automatycznego stołu obrotowego. Automatycznie łącz skany 3d ze sobą i eksportuj.

Pamięć RAM

Mały zakres - wysoka rozdzielczość!

Odległość między punktami nawet do 0,02 mm.

Nawet jeśli Twój detal jest jak pierścionek, moneta i wymaga precyzyjnego pomiaru HDI Compact spełni te oczekiwania.

jak działa hdi compact

Skaner 3d serii HDI Compact wykonuje zdjęcia 3D obiektów widocznych w polu skanowania. W celu utworzenia kompletnego cyfrowego modelu całego obiektu poszczególne ujęcia muszą zostać wykonane pod różnymi kątami. Do wykonania skanu 3D wykorzystywane są następujące komponenty:

  1. Jednostka skanująca: Źródło światła (strukturalne światło niebieskie tzw. blue LED) projektuje serię szablonów/prążków na powierzchnię skanowanego obiektu. Prążki szablonów zostają zakrzywione podczas ich projekcji na powierzchni obiektu. Kamery w skanerze przechwytują zdjęcia i wysyłają je do stacji roboczej z zainstalowanym program FlexScan3D.
  2. Program FlexScan3D: To centrum zarządzania skanerem i parametrami skanowania 3d – nadzoruje cały system i wszystkie operacje pomiarowe. Przesłane ze skanera 3d zdjęcia wykorzystywane są do obliczenia odległości obiektu od skanera, pomiaru krzywizny powierzchni obiektu oraz utworzenia na tej podstawie skanu 3D. Następnie dostępnymi narzędziami w programie FlexScan3D możesz oczyszczać, scalać pojedyncze skany w jeden model (post-processing) stanowiący wierną kopię mierzonego obiektu.

HDI Compact | zautomatyzowane skanowanie 3D

automatyczne skanowanie 3d

Każdy skaner 3D serii HDI Compact to kompletne stanowisko pomiarowe wyposażone w standardzie w automatyczny, lekki stół obrotowy usprawniający proces skanowania byś szybciej, lepiej i wygodniej tworzył cyfrowe modele 3D. Wystarczy położyć skanowany obiekt na stole obrotowym i pozwolić by system wykonał całą pracę za Ciebie. HDI Compact wykonuje sekwencję skanowania 3d za każdym razem gdy stół obrotowy zatrzyma się w predefiniowanych pozycjach. Obróbka skanów (post-processing) może odbywać się w sposób całkowicie automatyczny – zatem system scali wszystkie skany ze sobą i utworzy kompletny, cyfrowy model 3D. Automatyzacja to przede wszystkim oszczędność czasu, szczególnie w przypadku obiektów podobnych gabarytem / objętością. Dzięki zautomatyzowanemu stolikowi 3d oraz automatycznej obróbce skanów 3D można znacznie zredukować ręczny nakład pracy w celu uzyskania niezwykłych cyfrowych modeli 3D w dodatku za każdym razem!

HDI Compact | dobre rozwiązania w kompaktowych wymiarach

Prosta integracja sytemu skanowania 3d w istniejącą infrastrukturę

Seria skanerów 3d HDI Compact została zaprojektowana do szybkiej integracji
z istniejącymi systemami lub jako urządzenie wbudowane.

Prosta w użyciu biblioteka SDK oraz możliwości połączeniowe dają developerom
całkowitą kontrolę nad każdym aspektem procesu modelowania 3d:

od pierwszego skanu do finalnego modelu.

Zatem teraz możesz dowolnie skonfigurować swój proces według własnych zasad.

Użyj skanera 3d i eksportuj otrzymaną geometrię
do kilku najpopularniejszych formatów plików w tym:

STL, PLY, OBJ, ASC, FBX

i z łatwością łącz różne systemy.

HDI Compact | trwała, przemysłowa obudowa

ip 67

Obudowa w klasie szczelności IP67

Ochrona przed pyłem i wodą

ip 67

Doskonały dla fabryk, linii produkcyjnych

Trwała, aluminiowa obudowa

Dzięki solidnej obudowie wykonanej z aluminium skaner 3D HDI Compact jest odporny na kurz i wodę. Co więcej w ten sposób seria Compact umożliwia otrzymywanie powtarzalnych wyników skanowania 3D — nawet podczas pracy w trudnych warunkach. Mały i lekki skaner 3d jest łatwo przenaszalny i idealnie nadaje się do montażu w niewielkich przestrzeniach lub do montażu na robocie.

HDI Compact | topowe rozwiązanie kontroli jakości

Uzyskaj kompleksowe dane pomiarowe 3D w jednym zintegrowanym środowisku, aby wyeliminować wady produktu w prowadzonym procesie produkcyjnym.

Aby utworzyć większe pola / zakresy skanowania 3d można zgrupować wiele skanerów 3d serii HDI Compact i podłączyć je do jednego komputera, aby jeszcze bardziej skrócić czas pomiaru.

Jest to alternatywne rozwiązanie, mniej kosztowne w odniesieniu do zastosowania robota.

ip 67